IMG_0026.JPG2. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları – Olimpik Eğitim Programı

6-28 Ağustos tarihleri arasında Çin Halk Cumhuriyeti’nin Nanjing kentinde gerçekleştirilecek 2. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek 21 erkek, 22 kız sporcu ile antrenörler, doktor ve genel idarecilerden oluşan 70 kişilik Türk Olimpiyat kafilesi 11 Ağustos 2014 tarihinde Burhan Felek Milli Takımlar Kamp Merkezi’nde buluştu. Oyunlara hareketinden önce bir araya gelen kafilemiz, TMOK Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu üyesi Dr. Fatih Dervent ve Dr. Müfide Yoruç Çotuk tarafından hazırlanan eğitim programına katıldı. Dr. Fatih Dervent programın ilk bölümünde, Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın felsefesini, farklılıklarını ve Olimpik değerler açısından önemini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Ardından ilk Genç Elçi’miz Giray Çavdar Gençlik Olimpiyat Oyunları’nın en önemli özelliği olan Kültür ve Eğitim Programı’nın detaylarınından bahsetti. Programın son bölümünde, 2010 yılında Singapur’da düzenlenen ilk Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye adına mücadele eden Ogeday Girişken (Kürek) ve Tevfik Burak Babaoğlu (Eskrim) deneyimlerinden söz ettiler. Gençlik Olimpiyat Oyunları’na katılmış olmanın ayrıcalığını ve oyunların kendi kariyerlerine yaptığı büyük katkıyı vurgulayan Ogeday ve Burak sporcu kardeşlerine başarı dileklerini ilettiler.

Eğitim programının ardından düzenlenen akşam yemeğine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan katıldı. Bakan Kılıç, Başkan Erdener, sporcular ve antrenörler daha sonra kamp merkezinin bahçesinde oluşturulan 2014 Nanjing Gençlik Olimpiyat Oyunları hatıra panosuna isimlerini yazarak imza attılar.

2. Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek sporcularımıza başarı dileklerimizi iletiyor ve Olimpik bir sporcu olmayı başarmış olmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyoruz.

Fotoğraflar